Igor Jeliński

Dyrektor Zarządzający VIVE Group

Igor Jeliński

Igor Jeliński, związany jest z VIVE Group. od marca 2018 r., gdzie obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Grupy. Grupa VIVE, działa na rynku od 25 lat i jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Dwie trzecie obrotu firmy to eksport.

Wcześniej od początku 2015 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu w MIESZKO S.A. W tym czasie spółka jako jeden z liderów eksportowała polskie słodycze do ponad 60 krajów na świecie.

Igor Jeliński specjalizuje się w zarządzaniu zmianą, realizacji projektów wydajnościowych, przekształcaniu struktur biznesowych oraz reorganizacji spółek i w wprowadzaniu ich na rynki zagraniczne.

Dzięki konsekwencji w działaniu, wielokrotnie osiągał wyniki przekraczające oczekiwania, zyskując szeroką wiedzę z zakresu zarządzania w branży FMCG, chemicznej oraz motoryzacyjnej, zwłaszcza na rynkach wschodzących (Europa Wschodnia i Bliski Wschód).

Doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy dla korporacji międzynarodowych i spółek publicznych łączy z wrażliwością na różnice międzykulturowe i szacunkiem do różnorodnych doświadczeń.

Karierę w Polsce rozpoczął w 1997 roku, zostając dyrektorem finansowym firmy Bosch Układy Hamulcowe w Twardogórze. W kolejnych latach był m.in. dyrektorem handlowym i zarządzającym.  Zdobyte doświadczenie zaowocowało objęciem w młodym wieku stanowiska Prezesa Zarządu Polifarb Cieszyn-Wrocław.

Igor Jeliński ma wszechstronne wykształcenie w dziedzinie zarządzania, finansów i marketingu. Jest absolwentem Sorbony, Lincoln International Business School w Paryżu. Studiował również na Uniwersytecie North Carolina w amerykańskim Wilmington, gdzie zdobył tytuł MBA.

Igor Jeliński uczestniczy w:

09:30

Cross Cultural awareness – czyli jak zarządzać różnicami kulturowymi w budowaniu efektywnych relacji w biznesie eksportowym