Jerzy Wasilewski

Dyrektor Zarządzający Sprzedaż, Marketing & Logistyka, Indykpol S.A.

Jerzy Wasilewski

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą (krajową i eksportową), marketingiem, trade marketingiem, logistyką, HR, zarządzaniem kategorią w międzynarodowych firmach produkcyjnych branży przemysłu mięsnego, sportowej / marek premium, FMCG i farmaceutycznej (Indykpol S.A., Kross, Madej Wróbel, SABMiller, Danone, PepsiCo & Walmark).

Jako Prezes Zarządu kierował drugą co do wielkości firmą z rynku suplementów diety (OTC), a od kilku lat w zarządach firm opracowywał strategie, które następnie z sukcesem implementował. Zarządzał zmianą i restrukturyzował firmy, z 1000+ osobowymi multi-funkcyjnymi zespołami, tworzył zespoły w strukturach międzynarodowych, odpowiadał za P&L oraz obroty do 1,2 mld PLN. Wprowadzał na rynek nowe marki, opracowywał strategie portfelowe i kampanie marketingowe budowy świadomości zarządzanych brand’ów. Zmieniał systemy dystrybucji oraz podejście do rynku eksportowego, tradycyjnego jak również nowoczesnego. Opracowywał i wdrażał strategie marketingowe w firmach w których pracował.

Jako osoba zarządzająca czy jako konsultant od kilku lat opracowuje z sukcesem strategię dla firm z różnych branż, a zdobyte wieloletnie doświadczenia i wiedzę wykorzystuje prowadząc szkolenia dla renomowanych firm.

Ukończył z wyróżnieniem Executive MBA, na Business School of Warsaw (EPAS), jak również programy na Akademii Koźmińskiego i Harvard Business Review.

Jerzy Wasilewski uczestniczy w: